محصولات فلزکاری

فلزکاری فرایند کار کردن با فلز برای ساخت یا مونتاژ محصولات فلزی است. این عملیات بخش بزرگ از علوم و تمدن امروزهی بشریت است. این علم مطالعه خاصیت‌های تمامی فلزات را دربر می‌گیرد. این صنعت به دو بخش تقسیم گردیده‌است:

استخراج فلزات و جداسازی آنها از سایر عناصر 
ب: تولید قطعات صنعتی
امروزه بیش از 70 درصد فلزات مورد نیاز از سنگ‌های معدن استخراج شده و پس از پروسه جداسازی در صنایع گوناگون به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکثر فلزات به شکل ترکیب شیمیایی یا مخلوط می‌باشند که پس از شناسایی معدن و بیرون آوردن سنگ معدن از دل زمین به کارخانه انتقال می یابد.

در کارخانه طی فرایندهایی، عملیات خالص سازی سنگ معدن انجام شده و ناخالصی های از فلزات جدا شده و توسط عملیات حرارتی، فلزات به صورت ورق و شمش تولید می گردند.
مرحله بعدی از فرایندهای فلزکاری، تولید قطعات صنعتی اســت. برای تولید قطعات از روش های متفاوتی اســتفاده می شود که به فرایندهای تولیــد معروفند.عموماً اين فرآيند ها را مي توان به 4 دسته عمده تقسيم كرد:

  1. ريخته گری
  2. اتصال قطعات كوچك
  3. فرآيندهاي شكل دهی
  4. ماشين كاری

هر یک از فرایندهای فوق شامل عملیات مختلفی می باشد که طی آنها، محصولات نهایی تولید می شوند. در فرایندهای شکل دهی و ماشین کاری که معمولا با عملیات حرارتی همراه است یا در اثر اصطکاک بین قطعات فلزی و ابزار کار تولید گرما می شود. گرما معمولا می تواند باعث آسیب رساندن به قطعات یا ابزار کار گردد.

بنابراین اولا، روانکاری برای مقابله با پدیده اصطکاک و ثانیا، انتقال گرما از محل توسط سیالات فلزکاری از اقدامات ضروری در این فرایندها می باشد.

شرکت پیشگامان فیدار اسپادانا با تکیه بر دانش متخصصان و کارشناسان خود انواع محصولات روان کننده و خنک کننده را تولید و به بازار عرضه کرده است. براین اساس و با توجه به لزوم انبار نمودن برخی محصولات فلزی برای مدت زمان طولانی و حفاظت از آنها در برابر عوامل محیطی، این شرکت محصولات فلزکاری خود را در سه گروه زیر تولید نموده است:

  • ویژه ماشین کاری
  • ویژه شکل دهی فلزات
  • روغن محافظ فلزات

نمایش 1–9 از 35 نتیجه

آب صابون -4000 (SNG1200)

کد محصول: 104101006

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون-4000 در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون 1000 سوپر (SS1000)

کد محصول: 104101002

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون-1000-سوپر دارای عملکرد فوق العاده است و در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون 1000 ممتاز (S1000)

کد محصول: 104101001

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود.

آب صابون-1000-ممتاز دارای عملکرد فوق العاده است و در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون 2000 (SNG800)

کد محصول: 104101004

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون-2000 در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون نیمه سینتتیک-1000

کد محصول: 103301020

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون نیمه سنتتیک-1000 در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون-3000 (SNG950)

کد محصول: 104101005

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون-3000 در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

آب صابون-5000

کد محصول: 104101097

از این محصول برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود. آب صابون-5000 در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

پودر کشش-1000

کد محصول: 206201042

پودر کشش-1000 یک پودر سفیدرنگ است که با روانکاری و کاهش اصطکاک بین سطح قطعه و ابزار کشش، عملیات کشش را تسهیل کرده و موجب ایجاد تغییر شکل یکنواخت در طول قطعه می گردد.

این محصول در صنایع تولید قطعات فلزی، مفتول، سیم، لوله و غیره کاربرد دارد.

پودرکولانت-1000

کد محصول: 106201054

پودر کولانت-1000 شامل نمکهای آلی و معدنی و مواد روان کننده می باشد. محلول آن در آب برای روانکاری، خنک کاری و همچنین شستشو و ته نشینی براده در عملیات تراشکاری و برشکاری فلزات استفاده می شود . این محصول در صنایعی چون صنایع لوله و پروفیل سازی، کلیه کارگاه های تراشکاری،برشکاری، فرزکاری و غیره قابل کاربرد می باشد.

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار ما، عضو شوید

logo-light
شرکت پیشگامان فیدار اسپادانا با بیش از یک دهه فعالیت در زمینــه تامیــن و فــروش مــواد شــیمیایی و مصرفــی در خدمــت صنعتگــران و تولیدکننــدگان فعــال در صنایــع مختلفــی چــون صنایــع فلــزکاری، تراشــکاری، نسـاجی و صنایـع وابسـته می‌باشـد. شرکت بنموس از دوبخـش واحد تولیدی و واحد تحقیق و توسعه تشـکیل شـده اسـت.

با ما تماس بگیرید

DESIGN BY BENMUS – © 2019. ALL RIGHTS RESERVED.