ویژه شکل دهی فلزات

فرایندهای شکل دهی شامل گروه بزرگی از فرایندهای ساخت است که در آن از تغییر شکل پلاستیک (خمیری) برای تغییر شکل قطعات فلزی استفاده می‌شود. به فرایند تغییر شکل‌های برگشت‌ناپذیر مواد جامد تحت اثر نیرو مومسانی، رفتارهای خمیری یا پلاستیسیته گویند. مومسانی به تغییر شکل غیرقابل بازگشت یک ماده (جامد) در پاسخ به یک نیروی اعمال شده اطلاق می‌گردد.

فرایندهای شکل دهی فلزات را می‌توان به دو دسته اساسی طبقه‌بندی کرد: فرایندهای تغییر شکل توده ای و فرایندهای ورق کاری. هر دسته شامل چندین کلاس عمده از عملیات‌های شکل دهی است.

فرایندهای تغییرشکل توده ای

فرایندهای تغییر شکل توده ای به‌طور کلی با تغییر شکل‌های قابل توجه و تغییرات بزرگ در شکل مشخص می‌شوند که در آن نسبت سطح به حجم کار نسبتاً کوچک است. اصطلاح “توده” قسمت‌های کاری را توصیف می‌کند که دارای این نسبت سطح به حجم کم هستند.

اشکال شروع کار برای این فرایندها شامل شمش‌های استوانه ای و مستطیلی می‌شود. فرایندهای تغییر شکل توده ای شامل فرایندهای نورد، آهنگری، اکستروژن، و کشش مفتول می باشد.

فرایندهای ورقکاری

فرایندهای ورق کاری، شامل عملیات‌های شکل دهی و برشکاری است که بر روی ورق‌ها و تسمه‌های فلزی انجام می‌شود. در این فرایندها نسبت سطح-به-حجم فلز خام اولیه زیاد است؛ و در نتیجه، این نسبت یک روش مفید برای تشخیص فرایندهای ورق کاری از فرایندهای تغییر شکل توده ای است. از آنجایی که اکثر فرایندهای ورق کاری توسط دستگاههای پرس انجام می‌شود، معمولاً به آن “پرسکاری” نیز می‌گویند.

عملیات ورق کاری همیشه به صورت فرایند کار سرد و معمولاً با استفاده از مجموعه ای از ابزارها به نام «پانچ» و «قالب» انجام می‌شود. «پانچ» قسمت مثبت (نری) و «قالب» قسمت منفی (مادگی) مجموعه ابزار است.

شرکت پیشگامان فیدار اسپادانا انواع محصولات مورد استفاده در فرایندهای شکل دهی فلزات را تولید و به بازار عرضه نموده است که به طور کلی شامل موارد زیر می باشد:

  • روغن کشش
  • روغن فورج
  • مایع کوئینچ
  • روغن پانچ تبخیری

در حال نمایش 6 نتیجه

پودر کشش-1000

کد محصول: 206201042

پودر کشش-1000 یک پودر سفیدرنگ است که با روانکاری و کاهش اصطکاک بین سطح قطعه و ابزار کشش، عملیات کشش را تسهیل کرده و موجب ایجاد تغییر شکل یکنواخت در طول قطعه می گردد.

این محصول در صنایع تولید قطعات فلزی، مفتول، سیم، لوله و غیره کاربرد دارد.

روغن پانچ تبخیری-1000

کد محصول: 104101050

روغن پانچ تبخیری-1000، با خاصیت روان کنندگی همزمان با تبخیرسریع، به منظور فرم دهی و یا پانچ کردن آلیاژهای انعطاف پذیر و یا فلزات رنگی نظیر آلومینیوم، مس و برنج استفاده می شود. مهمترین مشخصه روغن پانچ، عدم کربن گذاری در عملیات حرارتی آنیلینگ می باشد. این محصول در عملیات پره بری، پانچ ، کشش و برش در صنایع رادیاتور سازی و قطعه سازی کاربرد دارد.

روغن فورج سرد-1000

کد محصول: 102101041

روغن فورج سرد-1000 با دارا بودن خاصیت تحمل فشار بالا، ضد سایش و ضدخوردگی در عملیات فورج سرد فلزات به کار می رود و می تواند باعث افزایش سرعت فرایند و کاهش آسیب به سطح فلز و دستگاه گردد. ضمن اینکه از چسبیدن قطعه به قالب جلوگیری می کند. این محصول در عملیات آهنگری سرد شامل خمکاری، کشش سرد، کله زنی، اکستروژن وغیره استفاده می شود و در صنایعی چون ساخت کنترل های مکانیکی و قطعات سیستم تعلیق، ترمزهای ضدقفل، صنایع نظامی و غیره کاربرد دارد.

روغن فورج گرم-1000

کد محصول: 108201078

این محصول با هدف روانسازی قالبهای فلزی در دماهای عملیاتی بالا و روانکاری پتک های چکش کاری گرم در صنایع تولید قطعات صنعتی و قطعات یدکی خودرو قابل کاربرد می باشد.

روغن کشش-1000

کد محصول: 104101012

این محصول به عنوان یک روانکار مناسب، در عملیات کشش، نورد و شکل دهی قطعات فلزی به ویژه مس و آلومینیوم به کار می رود. روغن کشش-1000 با انتقال نیرو به صورت یکنواخت در سطح فلز، از بوجود آمدن چین و چروک قطعات فلزی در حین کشش، جلوگیری کرده و می تواند در عملیات پرس کاری و قالب زنی انواع ورقهای فولادی و آلیاژهای مرتبط مورد استفاده قرار گیرد.

این محصول می تواند در صنایع تولید قطعات بدنه خودرو و ساخت انواع قطعات از ورقهای فلزی به روش پرس کاری به کار رود.

مایع کوئینچ-1000

کد محصول: 102201019

مایع کوئینچ-1000 روغنی است با نقطه اشتعال بالا و میزان تبخیر پایین که به عنوان سیال خنک کننده در عملیات سخت کاری فلزات یا آلیاژهای آهنی، مورد استفاده قرار می گیرد. سرعت خنک کنندگی پایین ، از مهمترین ویژگیهای این محصول است که از تنشهای حرارتی داخلی قطعه فلزی که باعث ترک خوردگی و تغییر شکل آن می گردد، جلوگیری می کند.

از این محصول برای سرد کردن فلزات سیاه نظیر آهن، فولاد وآلیاژهای فولادی در عملیات حرارتی و تولید قطعات صنعتی استفاده می شود

عضویت در خبرنامه

برای اطلاع از آخرین اخبار ما، عضو شوید

logo-light
شرکت پیشگامان فیدار اسپادانا با بیش از یک دهه فعالیت در زمینــه تامیــن و فــروش مــواد شــیمیایی و مصرفــی در خدمــت صنعتگــران و تولیدکننــدگان فعــال در صنایــع مختلفــی چــون صنایــع فلــزکاری، تراشــکاری، نسـاجی و صنایـع وابسـته می‌باشـد. شرکت بنموس از دوبخـش واحد تولیدی و واحد تحقیق و توسعه تشـکیل شـده اسـت.

با ما تماس بگیرید

DESIGN BY BENMUS – © 2019. ALL RIGHTS RESERVED.